שיפור תהליכים

שיפור תהליכים מורכב משיטה של ​​זיהוי, ניתוח ולאחר מכן התאמת התהליך לשיפור היעילות.

יעילות מגדירה את המידה שבה התהליך מבוצע ביחס לפוטנציאל המלא שלו. שיפור תהליכים מורכב משיטה של ​​זיהוי, ניתוח ולאחר מכן שיפור תהליך לשיפור היעילות, העלויות והאיכות של המוצר או השירות. זה בדרך כלל גורם לשינוי משימות ותהליכים ו/או הוספת תהליכים כדי לשפר את היעילות. לעובדים, לאחר שנים של היכרות עם מערכות, יש נטייה להיצמד לתהליכים שוטפים, בין אם הם מבינים את הצורך לשינוי ובין אם לאו. קבלת תמיכה מהצוות בשלבים הראשונים של תהליך השיפור יכול להוביל למעבר חלק. משחקים עסקיים חווייתיים ופעילויות גיבוש צוות הם דרך נהדרת להביא להבנה ששינוי נוהל יכול להוביל ליעילות מוגברת.

מוצר גיבוש הצוות של Catalyst, Need 4 Speed, אשר דורש מהצוותים לבנות מכוניות זעירות מתוך אוסף של חלקים תוך ניסון חוזר לשפר את הזמן ואת הדיוק, הוא תרגיל מהסוג הזה, מהנה ומרתק אשר מדגיש את היתרונות של שיפור תהליכים. הצוותים מתחרים אחד עם השני, כאשר הנקודות, המשותפות בגלוי על לוח המובילים, גורמות לתחרות להגביר את הלהט בעד הצורך בשינוי. בנוסף, ציון ביצועים ממוצע של הקבוצות מעודד שיתוף פעולה במונחים של שיתוף שיטות עבודה מומלצות, העברת מיומנויות ועלייה כללית ביעילות.

מחקר מעיד על היכולת של לימוד באמצעות הפיכת תהליך כזה למשחק, בהעברת הלמידה בחזרה למקום העבודה כשהתוצאה היא קבלה טובה יותר של שינוי ומעורבות בשיפור התהליך הנדרש.

צפו כאן במבחר התכניות המבוקשות הקשורות לנושא.
זקוקים לעזרה בהחלטה? מחפשים משהו אחר?

צרו קשר

סיפורי מקרה דומים