גיבוש צוות לצוותים היברידיים

לאחרונה יש שינוי באופן העבודה שלנו. אנשים רבים יכולים לעבוד מרחוק, לפחות בחלק מהזמן. בארגונים שבהם עבודה מרחוק היא אפשרות, מתפתח מבנה צוות היברידי. צוות היברידי הוא כזה שיש אנשים שעובדים מהבית ואחרים עובדים ממשרד במיקום אחד או יותר. בארגונים גדולים צוותים היברידיים מורכבים לרוב מעובדים שהולכים למשרד לעבוד, אך מקומות העבודה של הארגון עשויים להיות בערים שונות ולעתים קרובות אף במדינות שונות!

פעילויות גיבוש צוות אלה מתאימות לכל סוגי הצוותים ההיברידיים. הן מתוכננות כך שלעובדים באותו מרחב פיזי תהיה אפשרות לנצל את כל היתרונות של אינטראקציה פנים אל פנים, בין אם תחת כללי ריחוק פיזי ובין אם לא. הן גם תוכננו במיוחד כדי לכלול בצוות אדם אחד או יותר העובדים ממיקום אחר, בין אם זה ממשרד אחר או מהבית. במקרים מסוימים יהיו להן תפקידים ותחומי אחריות שונים, ולעיתים הם יהיו זהים כבאותו מרחב פיזי. כתוצאה מכך, הן מחקות מצבים של צוותים היברידיים אמיתיים ומהוות דרך נהדרת להתחבר, לצחוק ולשפר את הדינמיקה הקבוצתית בצוות ההיברידי.

צוותים היברידיים משתנים בגמישות. לחלק מהעובדים יש אוטונומיה מלאה לקבוע את שעות העבודה שלהם ואת המקום בו הם עובדים. הנוהג המקובל עדיין הוא שחברי צוות יעבדו בשעות דומות והדרישה לעבוד מהמשרד כמות מסוימת של ימים בשבוע או בחודש.

כדי להיות יעילים, צוותים היברידיים מונחים על ידי מנהיגים מוכשרים שקובעים יחד עם הצוות פרוטוקול שקוף של מעורבות והנחיות ברורות לתקשורת. תרבות משותפת, דינמיקה צוותית ותכונות אנושיות כמו אמפתיה הן הדרך להצלחה ביצירת צוותים היברידיים יעילים. פגישות צוות קבועות באמצעות פלטפורמת שיחות ועידה בווידאו ותקשורת קבועה באמצעות אפליקציית מסרים חשובה לטיפוח שיתוף פעולה וחשיבה יצירתית משותפת. במידת האפשר, חשוב גם אם הצוותים יכולים להתכנס פנים אל פנים באותו מרחב מעת לעת.

יש לנו גם מגוון של שוברי קרח וממריצים מהירים שתוכלו להשתמש בהם כדי לשמור על מוטיבציה גבוהה ומעורבות בצוות ההיברידי שלכם. צרו קשר ונשמח לשתף אתכם ברעיונות.

מחפשים משהו אחר? בדקו את חיפוש אירועי גיבוש הצוות שלנו

זקוקים לעזרה בהחלטה? בואו נתאים אישית משהו במיוחד עבור הצוות שלכם כדי לעמוד בתוצאות הרצויות לכם.

צרו קשר