Resilience

​חוסן (resilience)

חוסן הוא היכולת להתאושש ולהמשיך כאשר הדברים אינם מתנהלים כמצופה.

חוסן הוא היכולת להתאושש ולהמשיך כאשר הדברים לא הולכים כמצופה. בין אם נתקלנו בתוצאות מאכזבות הנובעות מתכנון לא יעיל, או במצבים שאינם בשליטתנו, למידה כיצד להתמודד עם מצבים קשים ולצמוח מתוך חוויה פחות חיובית תעזור לנו להגיע ליעדים שלנו.

אחד הצעדים הראשונים בבניית חוסן הוא הכרה במצב ואיך אתם מרגישים לגביו. משם תוכלו לפתח אסטרטגיות שיעזרו לכם להתמודד עם מצבים לא מתוכננים כאשר יתעוררו שוב.

ההבנה שדברים לא תמיד מתנהלים כמתוכנן יעזרו לכם למסגר מחדש תקלות או טעויות קלות. תלמדו להתמודד חזיתית עם הבלתי צפוי, ולראות זאת כמקום של למידה וצמיחה. אם קורה משהו ששכחתם לתכנן, לא תשכחו אותו בפעם הבאה! לא כולנו טובים בכל דבר! הכירו בעוצמות ובהישגים שלכם והתייחסו למצוקה כדרך להתפתח הלאה. זה יעזור לכם לבנות חיוביות ואופטימיות.

חשוב לא לבזבז זמן ואנרגיה להאשים אחרים במה שקרה. התמקדו במה שאתם יכולים לשלוט בו והישארו אופטימיים לגבי ההתקדמות.

ראיית הבלתי צפוי כנסיגה זמנית, ולא מצב קבוע תאפשר לכם להיות גמישים. גם חשוב להישאר דבקים ומחויבים למטרה הסופית שלכם כי זה יעזור לכם להמשיך להתגבר על תקלות בדרך.

חשוב שראשי הצוות יפתחו מודעות מחשבתית, חשיבה חיובית וביטחון עצמי אצל כל אדם. עודדו את הצוות לא להפנות אצבע אישית לגבי תקלות ולא להאשים. במקום זאת, נסו להתמקד בפתרון ובלמידה.

יצירת הזדמנויות לחברי הצוות לפתח קשרים חזקים ולטפח אמפתיה אחד כלפי השני תבנה אמון ותעודד אותם לעבוד יחד בכדי להתגבר על מכשולים.

צפו כאן במבחר התכניות המבוקשות הקשורות לנושא.
זקוקים לעזרה בהחלטה? מחפשים משהו אחר?

צרו קשר